Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

How far away is Canopus in kilometres?
A hiking club has 9 members. How many ways can they choose a president, vice president, secretary, and treasurer from among the members?
Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
What was the Islamic Golden Age?
The data represent the ages of people working at a store. 19, 27, 20, 26, 20, 24, 32, 23, 20, 19, 21 What is the first quartile of these ages?
Because the majority of the evening cable TV programs available dealt with violence and sex, the parents decided that the programs were for the children to watc
how can you simplify 24                                ---                                30
Which physical feature has most limited the movement of people living in North America ?
How did allies hide from Germans D-day invasion plan?