bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At Malia's swimwear 60 % of the 25 swimsuit styles are bikinis. How many bikinis styles are there?
· 15: Why is the sky blue?
20) Name 3 things that will cause a hurricane to weaken and maybe fall apart?
Find the derivative of function y=4x^2-9x-6 using the limiting process . Show your work including: difference quotient , steps to simplify, how you set up the l
how do u know that the decimal for 2/11 repeats without end
If the atomic radius of an FCC metal is 0.143nm and its atomic weight is 26.98 g/mol, 1. What is the length of its unit cell in nm and cm? 2. What is the volume
What is the theoretical probability that you roll a 4 or 2?
What was John Locke's thoughts on how humans felt about each other?​
determine the mass of a sample of 3.6moles of CaCl2
What was the Declaration of the Rights of Man and what did it state?