hanatarek1812
hanatarek1812 hanatarek1812
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of sweets costs $2.25.
Felipe and his brother share the cost in the ratio 5:4.
How much does Felipe pay?

Respuesta :

shdhfhdhdh
shdhfhdhdh shdhfhdhdh
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars
Answer Link
Shaylensantiago12
Shaylensantiago12 Shaylensantiago12
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars .
Answer Link

Otras preguntas

Kevin can travel 22 and a half miles in one third hour what is his average speed in miles per hour
Whose unexpected reaction after one of George Whitefield's sermons demonstrated how powerful Whitefield's preaching style was?
Cells that are not dividing remain in the...?
Why were Americans eager for new goods and services
combine like terms y+4+3(y+2)
where does one ocean stop and another start?
x+y=10 x-y=20 how do you solving systems of equations with elimination
Find three consecutive numbers whose sum is 138 by writing and solving an equation
Mauro has 140 ft of rope. He will cut it into two pieces so that the length of the longer piece is 3 times the length of the shorter piece. What will the length
Mrs. Jones decided to buy some pencils for her class. She bought 6 packages of pencils, and each package contained 38 pencils. There are 19 students in her clas