tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

20 is what percent of 40 show ur work
What is the answer to the problem?
What is the area of a sheet of binder paper? (Binder paper is 8 inches by 11 inches.)
How do I write out the balanced equation for the reaction that occurs when Mg(OH)2 and HCl react together?
You purchased paint for the rooms in your house.you have 1.5 cans of paint left.you painted 4 rooms and each room required 2 cans of paint.you spilled 1/2 of a
What is the circumference of a circle with a radius of 56 ?
What are the solutions to the equation 3x^2 10x=8??
what is a low number for 3.521
When magma undergoes crystallization above ground, what type of rock results?
Temperatures in the winter drop because that part of the earth is tilted ______ the Sun.a.Away fromb.Toward