jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

If P is inversely proportional to Q and if pad when Q = 4. Find the value of when Q = 3. A) 7 B) 6 C) 12
Find the area of the shape Help quick plss
Cuál es el área de un terreno que soporta una Fatiga de 1450KgMts2 Si se le hace cargar un peso total de 300 Kg.
For my finals test tomorrow , would really appreciate the help.
What is the first step in the federal budget process? a. Congress debates and compromises on a budget b. Federal agencies propose spending c. Executive branch c
True/False: Animal viruses can only infect animal cells.
ayon sa artikulo bakit hindi kanais nais ang teenage pregnancy sang ayon ka ba dito​
Why was an agreement made about the forts in South Carolina? A The Union government didn't want the forts. B The South did not mind the soldiers being there. C
10. Most cells are microscopic. Very few, like the eggs we eat, are visible to the unaided eye. Why have cells evolved to be small versus very large structures
How is reading an info graphic different from reading text?