ejinas0032
ejinas0032 ejinas0032
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please hurry! :) Its a get more math question.

Please hurry Its a get more math question class=

Respuesta :

friedavocados
friedavocados friedavocados
  • 12-09-2020

The sales price is 44. 37 dollars.

Answer Link
audreyz04
audreyz04 audreyz04
  • 12-09-2020

Answer: $44.37

Step-by-step explanation:

63.38 x 30/100 (or x 0.3)

You save: $19.01

$63.38 - $19.01 = Final price of $44.37

Answer Link

Otras preguntas

Solve 24 over 17 = m over 34 What is "m"??
I need help with part 15 b. Thank you
How much does the element Radon cost per pound
What percent of 150 is 9?
The absolute value of a fraction
Alicia has 32 stickers. This is 4 times as many stickers as Benita has.  How many stickers does Benita have?
How can you find the quotient of 95540 / 562?
what materials where used to make the first gps
what was one difference between the british and americans forces at the beginning of the american revolution
how are solutions and compounds similar