cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about the information in the double line graph? A. The number of customers at 12:00 doubled from Friday to Saturday. B. There were mor
[tex]x {}^{4} + x {}^{2} y {}^{2} +y {}^{4} [/tex]resolve the factors​
electrons of the outermost energy level​
who's Issac Newton ? ​
Wren owns an average weekly net pay of $615.00. which compound inequality correctly shows the amount of money Wren can spend with a monthly budget for food betw
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING
which of the following is not absolutely necessary to use the internet a.computer b.telephone line c.printer d.modern
Sim Q.2 Explain the terms given below. 1. Literacy 2. Age structure 3. Population composition
the mass of a tin containing 5000cm³ paint is 7 kg. if the mass of the empty tin, including the lid is 0.5 kg, calculate the density of the paint. the answer is
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING