hawaiipalmtree1234
hawaiipalmtree1234 hawaiipalmtree1234
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

at the farmer’s market, you can buy 3 melons for $13.50. What is the cost of one melon

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 04-06-2020

Answer:

4.50 per melon

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of melons

13.50/3

4.50 per melon

Answer Link

Otras preguntas

The Krebs Cycle For Questions 4–7, write True if the statement is true. If the statement is false, change the underlined word or words to make the statement tru
Modern culture in South America is primarily influenced by which of the following? Native culture of the people European culture brought by conquistadors United
one earthquake has a Richter scale reading of 5.5. A second is 100 times as strong. what is the Richter scale reading.
99 Points!!!!!!!! Given the Standard Form of the linear equation below, solve for y in terms x and state the slope of the line. −15x + 5y = 20 Slope =
Find the measure of <2. Justify your answer.A. m<2 =75 because same-side interior angles of parallel lines are congruent.B. m<2=105 because same-side i
How does dunbar compare the warfare among american indian tribes to the civil war?
The perimeter of this Pentagon
What would the celts do on this evening to make their homes undesirable to lost spirits ?
what is thelenght and width of a rectangle that had an area of 18 square Ubuntu and a perimeter of 18 units ?
What motivated European to explore the seas