boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

Please help me only if you know! Thank you :)
Please help! List 4 characteristics of mammals.
Find the quotient. 2/5 divided by 5/9 equals
Your friend, Lenny, offers to pay you $10 plus $2 per day if you will watch his dog while he’s on vacation. Another friend, Louie, offers you $15 plus $1 per da
2. Use "of Feathers, Fat, and Freezing" to answer questions 1-4. What is the best summary of the selection? O Chickadees are tiny birds that can be found in ext
Which RNA nucleotide is complementary to adenine? Question 3 options: adenine uracil guanine cytosine
Olivia opens a savings account that pays 4% simple interest per year. If she deposits a total of $650, how much interest will she earn at the end of the first y
what is the surface area?? answer quickkkkkkk!!!!!
What is the area of a circle whose radius is 6 ft? 6pie ft2 9pie ft2 36pie ft2 72 pie ft2
When I turn it n, if I see your answer was right, you get brainliest. Don’t try messing me up because I have 3 retakes lol. Laura _____ en la fiesta. A. Bailas