myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!! ILL GIVE BRAINLIEST what is the function rule is slope
What is 2223810294+ 55367457 + 23523546?
(3) The grocery store is having a sale on frozen vegetables. 5 bags are being sold for $12.95. At this rate, what is the cost of 9 bags? *
what animal would a seed eating bird eat?
What is the interval of increase of the graphed function?
An air conditioner operates exactly as a refrigerator; it removes heat from a cold place (a bedroom, for example) and conveys it to a warmer place (usually the
Cells Are Us charges $5 per month and $1.50 per minute on their prepaid plan. The total cost for a cell bill can be represented by the equation C = 1.5m + 5, wh
Find the coordinates that will make this equation true? PLEASE HELP!!!
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
for burt, who has claustrophobia, a small dark room creates a small amount of fear, a stairwell creates a bit more fear, and an elevator creates the most fear.