alonikawilliams83
alonikawilliams83 alonikawilliams83
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate (MAKE SURE TO USE THE UNITS): 3 apples for $2.40.
How much for ONE apple?

Respuesta :

Elliott19
Elliott19 Elliott19
  • 14-05-2020
One apple costs 80 cents.
Answer Link

Otras preguntas

write essay about the four agreements by Don Miguel Ruiz
How can plants help reduce global warming they remove _____ from the air?
What is (Alpha + ß )^2 = ??
What are the 2 main characteristics scientists use when classifying plants?
Need help with the question in the picture. thank you 15 points
if a molecule has gained an electron through a chemical reaction, it has been ____ , and if it has lost an electron, it has been ____
What are the next two numbers in this pattern? 3, –9, 27, –81, . . .
Two examples of common items that use chemical change
use the properties to find 24+28+26 24+28+26: 28+____+26
Have you read the story “The Monkey's Paw?” I have. I enjoyed it tremendously! It was creepy and suspenseful. It was heartbreaking for the White family. It taug