BLXEBERRIE
BLXEBERRIE BLXEBERRIE
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of t-shirts cost $12. How much does one t-shirt cost?

Respuesta :

cookbrendan8
cookbrendan8 cookbrendan8
  • 14-05-2020

Answer:

One t-shirt would cost $4

Step-by-step explanation:

Equation: 12/3=4

Answer Link
ofevalle09
ofevalle09 ofevalle09
  • 14-05-2020

each t-shirts cost 4$.

Answer Link

Otras preguntas

How to identify the components of a vector?
Find the exact value of sin (o)
Help me please sssssssss
Marilyn and Tiara went for jogging every day. They increased the number of minutes of jogging every week as described below: Marilyn: Jogged for 10 minutes ev
Read the excerpt below and answer the question. Dill was a curiosity. In the excerpt above, the sentence is a _____. simple sentence compound sentence complex s
Mr. Waring has taught junior high students for several years. subject predicate direct object indirect object predicate noun predicate adjective
The best predictor of whether someone will achieve fluency in a second language is __________.
Equation to determine how many calories your body needs
Solve 7/b-36=a/72=28/b
your parents have a credit card with a balance of 2,748.56. the interest rate is 10.5% APR. a late payment fee of 40.00 is added to the principal if they pay af