Riyahhussain123 Riyahhussain123
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

I REALLY need an answer quick and give the working out too

I REALLY need an answer quick and give the working out too class=

Respuesta :

ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 13-05-2020

Answer:

By considering price per gram, both jars are at Best value for money

Step-by-step explanation:

In the attached file

Ver imagen ujalakhan18
Answer Link

Otras preguntas

I REALLY NEED HELP!!!!According to Montesquieu, what were the three branches of governmental responsibility? Another branch would enforce the laws. Another
two solutions of different concentrations of acid are mixed creating 40 ml of a solution that is 32% acid. One quarter of the solutio is made up of a 20% acid
MATH HELP!!!!! Garry is a tennis player who has won 42% of his tennis mathches. what is the probabilty that he will lose his next tennis match? 8% 42% 50% 58%
Which of the following best describes a typical day for a child during the years 1763 to 1814? Attending school; helping the family business Not attending sc
What is the expression on -1/64
Eighteenth-century astronomer William Herschel first began estimating the size of what would later be known as the Milky Way galaxy by
NIKE responded to criticism of the shoe industry’s use of contract labor by _____.
Can it be concluded that ΔWXY ≅ ΔBCD by SAS? Why or why not? 1.no, because the third corresponding sides must also be given as congruent. 2.no, because the c
Read the passage. Which statement best describes how Belle changes over the course of the story? Riding a Bicycle It was a bright Sunday morning when Belle wok
describe the 3 types of plate collisions that form mountains?