kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Chase is a 22-year-old college student. according to recommendations of the acceptable macronutrient distribution range (amdr, fat should comprise _____% of his
What political shift did Calhoun make in reaction to the tariff of 1832? He moved from state focus to national focus. He moved from senator to vice president
Which of the Chinese dynasties listed below did not rule over China during the classical era? A.The Zhou dynasty B.The Xia dynasty C.The Han dynasty D.The Qin d
What sorts of actions were taken by both individuals and the U.S. Government against immigrants
Which form of the verb ir correctly completes this sentence? Mañana yo ___ a la iglesia. voy vas van vamos
A recent analysis of hundreds of studies on self-esteem concluded that males do have higher self-esteem than females; however, the difference is
can u help me out a little
Read the sentence. What kinds of information does the in-text citation include? Space stations offer exercise equipment and recreational areas (Bell 59). a Work
Pete is jogging and decides to sprint for 3 out of 10 laps. what percent of his jog does pete decide to sprint
Which statement best describes the composition and function of proteins in organisms?