vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

X over 15 = 10 over 20
Jerry’s new car has a list price of $22,415. The sales tax in Jerry’s state is 8.75%, and he is responsible for a $1,925 vehicle licensing fee and a $79 documen
How does the white witch escape aslan's creatures?
What is the purpose of the circulatory system?
What type of energy is converted into mechanical energy when a person walks?
You have just won the lottery and will receive $570,000 in one year. you will receive payments for 23 years, which will increase 4 percent per year. the appropr
The state of water at 50°c? the state of water at 150°c?
I need to know how to solve it
The sixth grade runs a bake sale for 55 hours and makes $170$170. The seventh grade sets up a dunking booth for 44 hours and makes $112$112. The eighth grade
The Case of the Defaced Painting.”1. What initial facts or clues have you gathered in Part 1 of the story? Be sure to list at least three important facts or clu