josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

James observes that the Polaris star in the northern hemisphere does not rise and set in the sky. His teacher tells him that this is because Earth rotates aroun
In which areas of the world were u.s. forces deployed in preparation for operation iraqi freedom?
Answer only number 34.Easy.I will pick the brainlist!!!
which expression is equal to 0?
why did americans want to cut back immigration
which problem does the following sentence have. At the air show, three military fighters and an army helicopter is available for tours.
Jason drove 275 miles in 5 1/2 hours. What was his average speed in miles per hour ?
Since precambrian time, ending about 544 million years ago, time on earth has been divided into three major
Sports drinks such as gatorade should be consumed daily with regular physical activity. a. True b. False
Andrew is lactose intolerant. what happens to water movement in the presence of the double sugar, lactose, which remains in the lumen of the small intestine?