fiaapia02
fiaapia02 fiaapia02
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 ibs. Of ribs eye steak costs $7.50, how many ibs of rib eye steak can be bought for $30.00 ?

Respuesta :

coburnanderson095
coburnanderson095 coburnanderson095
  • 01-05-2020
It would be 8 steaks
Answer Link
jenny4pink jenny4pink
  • 01-05-2020

Answer:

bro its literally 8  

Step-by-step explanation:

7.50+ 7.50= 15 that is 4 pounds multiply by 2= 8

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me with this question?
Trying to teach my daughter how to do this, I'm at a loss. I can't remember.
How do you solve this
Create an entry for a works-cited list using the following information. The discussion of the source in the paper focuses on the images and message of the film.
Which of the following is a theme from Romeo and Juliet? Forbidden love can overcome any obstacle. Revenge always leads to justice being served. Ancient grud
8x-9y=19 4x+y=-7 How Do I Do This Type Of Math
The wearing down of rocks over time A:Deforestation B:Circulation C:Weathering D:Calcium carbonate
Read the following poem and answer the question below: Ensenada Un pueblo de México Muy cerca de California Con playas azules y montañas verdes Sol y buen
The length of a rectangle window is 5 3/4 feet and its width is 3 1/2 the what is the area of this window
how do mushrooms get their food?