nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A research team is hired to investigate the prevalence of periodontal disease in a rural county with a low average socio-economic status. The team is given the
What is also known as computer Network?
why did grandpa ran towards the fence?​
What does the prefix trans-indicate? A. There are at least two double bonds in the molecule. B. The carbons on either side of the double bond are pointed in opp
How is the seed of an avocado pear dispersed?
Are eukaryotic, multicellular and heterotrophic
In one area, the lowest angle of elevation of the sun in winter is 24degrees Find the distance x that a plant needing full sun can be placed from a fence that i
Product A sells 1.5 times more than Product B. Product B sells 70% less than Product C. Product C sold 34,000 units this month. How many units of Product A were
Use a Double- or Half-Angle Formula to solve the equation in the interval [0, 2π). (Enter your answers as a comma-separated list.) 2 sin2(θ) = 2 + cos(2θ) θ= Us
Write down a decimal that is more than 7/11 and less than 7/9 will award brainiest!!