wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangle is 5 m less than twice the width, and the area is 33 m. Find the dimensions of the rectangle.
Correlational research is most useful for purposes of
Correlational research is most useful for purposes of
How does artificial light negatively affect the environment?
In a? triangle, the measure of the first angle is three timesthree times the measure of the second angle. the measure of the third angle is 35 degrees35° lessle
The gravitational force that Earth exerts on an object is called the objects
Your travel agency client is running a very targeted campaign to reach people who are visiting paris on vacation and don't live in france. what would be an effe
Alex stocks up for winter. He buys 36 cans of vegetables. He pays 80 cents per can for tomatoes and 40 cents per can for corn, for a total cost of $20.8. How ma
What results when there is very heavy competition between two species??
if my dog eats 1 7/8 pounds of food every day, how long will a 25 pounds bag of dog food last me? ( write answer as a mixed number)?