LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

help meeee pleaseeeeeeeee
Match the terms to the descriptions:cytoplasm , epithelial tissues, nucleus, organelles, organs, system, DNA, connective cells, 1. the basic structural unit of
manufacturer tests 1200 computers and finds that 9 of them have defects. Find the probability that a computer chosen at random has a defect. Round your answer t
According to Maslow's hierarchy of needs, which of the following is a lower-order need?A) socialB) safetyC) esteemD) self-actualizationE) recognition
What is the effect of parallelism in this excerpt?
El Barroco es un periodo de la historia occidental que surge entre los XVII y XVIII, y que trasciende en los campos de la literatura – la metáfora y la alegori
Which pay is equivalent to 16 $ per hour A) 48 for 3 hours B)120 for 12 hours C) 60 for 5 hours D) 96 for 9 hours
I need help ........
Find the y - intercept of the line. y=1/5 x-8
I need the answer , answer quickly