finaualex7 finaualex7
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

Three medium pizzas cost $10.50. How much does it cost to buy 10 medium pizzas?

Respuesta :

zrichburg23 zrichburg23
  • 18-04-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

i used calculator

Answer Link

Otras preguntas

The mass of two sacks of potatoes is 168 grams. One-eight of the mass of Sack A and three-quarter of the mass of Sack B is 76 grams. Write an equation to find t
What is y=2x+8 if x is 2
• Town meetings • Public hearings • Forums • Elections These are all examples of a)methods for politicians to enforce public policy. b)ways citizens can provide
Sachi drives to school every morning. What should Sachi stop doing once she starts driving her vehicle? O texting her friends checking her surroundings O using
Athena hiked 6 miles in 2 hours . Which of the following can be represented by an equivalent ratio ? Explain your thinking • 4 miles in 1 hour • 12 miles in 4
[tex]3m ^{2} x ^{2} + 2mx - 5 = 0[/tex]Answer?With detailed steps please. Thank you! ​
A renowned fashion brand launches a line of evening wear while the economy is booming. How will this economic scenario influence sales?
3x-4y>12 which order pair (x,y) satisfies
Fill in 6 There was little farmland 7. A source of food was provided 8 Villages and towns were separated from each other 9. Greeks were able to trade with other
find the radius pls. help