lilly99605
lilly99605 lilly99605
  • 05-04-2020
  • Mathematics
contestada

Deon made $323 for 17 hours of work. At the same rate, how much would he make for 7 hours?

Respuesta :

sebastianrafael42 sebastianrafael42
  • 05-04-2020

Answer: He would make $133 for 7 hours.

Step-by-step explanation: $323 divided by 17 is 19 and 19 times 7 is $133

Answer Link

Otras preguntas

At what point does the terminal side of the angle π in standard position intersect the unit circle?
What is the unit price of a quart of milk for $0.89?
Which trait has more of a say in the outcome of a genetic cross?
When trusting an authority, it is expected the authority is an expert in the field. when an individual is arguing about treatment of an illness, but does not ha
200 songs is 60% of what
I'm really bad at geometry teehee
Ella spent her whole allowance of $2.00, plus the 16¢ she had left over from last week, in bubble gum. If the pieces of gum had been a penny cheaper, she would
Consider the function f: {(0, 2), (2, 6), (1, 3), (-1, 3), (-4, 18)} what is f (-1)?
which of the following does not represent this number? 45.701 A. 40 + 5 + 0.7 + 0.001 b.40 + 5 + 7/10 + 1/100 c.45 701/ 1000 d. forty-five and seven hundred on
Write a paragraph about your business, how you plan to compete with the other local frozen-yogurt shop, and why your action plan will work