HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

how many fox cubs do they get 1.5-10 2.1-3 3.8-15
why do animals cells not need central vacuoles
1. Rice paste changes from white to blue black colour when a few drops of iodine solution are added to it. It shows the presence of _______ *
which statement is true about the function f(x) =√-x ​
What is the 8th term of this geometric sequence? 1, 3, 9, 27,...
n What was the purpose of the mounds built by the Mississippians? (Summarize)
Glados spent the day at the mall, First, she bought three bikes for $10 each. Later, she found 22 dollar bills. Write the total change an integer. to Glado's fu
After learning how to fly, Wendy reduced her daily commute time by 75\%75%75, percent. Previously, her commute took mmm minutes. Which of the following expressi
Which of the following are included in the five themes of geography? Select the three correct answers. A. anthropology B. location C. history D. region E. clima
8x – 6 = 2 (4x + 3) Is it no solution?