ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

the area of Alicia's garden is 81 square feet. what are the dimensions of her garden?
factoring, x squared +x-6?
could you tell me what is a mutagen?
can we store electricity from lightning?
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
Given the volume of a cube is 8 cubic meters, find the distance from any vertex to the center point inside the cube. (A) 1 m (B) √2 m (C) 2√2 m (D) 2√3 m (E) √3
Aside absorbing water and nutrients, what other functions do the roots serve?
A cone has a diameter of 8 cm. and a height of 4cm.   If the height doubles then the volume is: a) four times largerb) three times as largec) Twice as larged) T
how are airplanes artificially pressurized?
Your oven has a power rating of 5000 watt... Your oven has a power rating of 5000 watts. a. How many kilowatts is this? b. If the oven is used for 2 hours to ba