soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do you think were the consequences of the isolationist policies of East Asia?
Please help 100 point s The approximate composition of the atmosphere is shown in the pie-chart. Which statement BEST describes the chart? A) The chart shows t
PLZ HELPPP OMG I WILL GIVE 50 POINTS NOT A SCAM I HAVE A QUIZ GRADE DEPENDS ON THIS 1. The county fair charges $1.50 per ticket for the rides. Jermaine bought 2
99×101 has the same value as (99×100)+1 (99×100)-(99×1) (99×100)+(99×1) (99×100)(99×1)
what is the prefix in the word foresaw
Write 3.088 as a mixed number and improper fraction
What do you think makes a speech engaging and convincing? Check all that apply. statistics and data stories or jokes passion for the topic visual aids expert
I will mark that person brainliest if they answer correctly and must be well explained
A skeletal muscle is a composition of several components bundled one into the other. At which structural level in the muscle does contraction occur to bring abo
What is the slope of the line that passes through the points (3, -2) and (9, -2)? 3 0 -3 undefined