giovannicavalucci06
giovannicavalucci06 giovannicavalucci06
  • 13-03-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 cassette tapes for $18.48. At that rate, how much will 4 tapes cost? _____

Respuesta :

alparslan alparslan
  • 13-03-2020

Answer:

24.64

Step-by-step explanation:

18.48/3=6.16

6.16*4=24.64

Answer Link
PentecostalGirl
PentecostalGirl PentecostalGirl
  • 13-03-2020

Answer:

$24.64

Step-by-step explanation:

Divide $18.48 by 3, which is $6.16; then multiply $6.16 by 4, and you have your answer, $24.64.

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of X
The creation of Prohibition had the unintentional effect of
Which would be most engaging to your audience's senses? A. a Diagram B. a line graph C. a narrated video D. a photograph _______________________________________
Which of the following is not true concerning the Nereus? a. It is able to dive deeper than any other man-made vehicle. b. It will be used to explore previously
Enlargement of body tissue blurred vision low sperm count weight gain feeling sluggish
Solve: |2x − 1| < 11. Express the solution in set-builder notation. A. {x|5 < x < 6} B. {x|–5 < x < 6} C. {x|x < 6} D. {x|–6 < x < 6} E
which woudl be most engaging to your adiences senses A a colorful pie chart B a diagram C a video D a drawing
In addition to a better quality of life, which of the following is the truest about modern livestock? The animals have much less of an environmental footprint
the shape of carbon tetrachloride molecule is called
The rhombus has vertices K(w, 0), M(w, v), and L(u, z). Which of the following could be coordinates of N?