Kate015
Kate015 Kate015
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Ariana and two friends decide to split a pizza and garlic bread. If the total cost for the food is $15.33, how much should each person pay?

Respuesta :

tolaosunrinde
tolaosunrinde tolaosunrinde
  • 04-03-2020

Answer: $7.665 each, approximately $7.67 each

Step-by-step explanation:

If cost is $15.33

To be sharedby two friends will be the cost/2

15.33/2= $7.665 each

Answer Link

Otras preguntas

how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?