armondjr1
armondjr1 armondjr1
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with my homework?

I need help with my homework class=

Respuesta :

alexashrex
alexashrex alexashrex
  • 03-03-2020

Answer:

1. D

2. 6 7/12

3. 3 1/4

Answer Link
asadbek040814
asadbek040814 asadbek040814
  • 03-03-2020
Answer:

D

Explaination:

If you do 12 times 2 24 then add 6=30
Answer Link

Otras preguntas

another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
what is 7/9 x 3/14 ? i dont understand how to do this
a joule is used to measure a. power. b. energy. c. torque. d. pressure.
if you know the order from least to greatest of 5 negative rational numbers, how can you use the information to order the absolute values of those number from l
in the first half of the 20th century, the scientific community supported research on cognitive processes. please select the best answer from the choices provid
miles bought a car that cost $23,556.to the nearest ten thousand,how much did the car cost
management of the earth's resources _____. choose all that apply. a. must be handled at a local level b. must be handled at a national level c. must be handled
Which of the following is not an effect of deforestation? A. Poor soil quality B. Poor air quality C. Destruction of habitat D. Increased food supp
What kind of person is nat turner
How many mL of C16H34 are needed to react with 0.050 mol O2, assuming complete combustion occurs? The density of C16H34 is 0.80 g/mL.