morgannicole2407 morgannicole2407
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $15. How much would it cost you to buy 7 cans of soup?

Respuesta :

kaylathereader99
kaylathereader99 kaylathereader99
  • 03-03-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

12 cans divided by $15 dollars is $0.80

Answer Link

Otras preguntas

What is yahoo an example of?
15. The main reason that family and friends are frequent targets of aggression is that A. they cause the most frustration. B. frustration-produci
-2x-107-7x=3 I need help
ØErin enjoys dancing ØErin’s favorite dance is the Lindy Hop Which is the best way to combine this information into a grammatically correct sentence? Erin enjoy
Calculate the mean, median, and mode of the following set of data. Round to the nearest tenth. 11, 9, 7, 6, 8, 2, 15, 1, 12, 15, 14
Many years ago, she _____ a coin that became worth a lot of money. What is the past perfect tense of the verb “buy”?
Importing data is sending data to a new file.Is this true or false
Which of the following statements is true? One variable of a gas affects only one additional variable of the gas. Several variables of a gas often change simul
please make a story out of these words: usually friendly beard villain carton pumpkin cannon landform composite(math) tropical character whom order basin muffi
The final product of what is glucose.