jasleensidhu180 jasleensidhu180
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

A bottle a bottle and a cab together cost $1.10. The bottle cost one dollar more than the cap. How much does it cost?

Respuesta :

rcruz236 rcruz236
  • 02-03-2020

Answer:

1.1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The math problem was incredibly complicated, but its solution was easily _________ from the clues we were given by the teacher. derivable derivability deriva
jemboy wants to make his 8 meter square pool into a rectangular one by increasing its length by 2m and decreasing its width by 2m
the price of a notebook was $3.70 yesterday. today, the price fell to $3.45 . find the percentage decrease. round your answer to the nearest tenth of a percent.
How is security handled in free market
what is blank verse? a. poetry without rhyme or meter b. unrhymed poetry written in iambic pentameter c. poetry with rhyme but no meter d. rhymed poetry written
what is the molarity of a solution that contains 9.63 grams of hcl in 1.5 liters of solution
select the example that best describes a renewable resource. a. all the houses built in the new neighborhood had natural gas available, which will be used for c
The area of a pizza is 2464 square centimeters. what is the radius
lashonda purchased a prepaid phone card for $20 . long distance calls cost 18 cents a minute using this card. lashonda used her card only once to make a long di
what is a benefit of using nonrenewable resources?