jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

Which direct object pronoun best completes this conversation between Eva and Laura? Laura: ¿Puedes preparar un pastel de chocolate? Eva: Sí, puedo preparar_____
What is the value of 3x^2+4y^2 if x=2,y=1 and z=-3
what pushed the US into World War I
A scientist studied four rock rock fossils that show evolution of the modern day horse dating back to 35 million years, 15 million years, 8 million years, and 1
Please help last question
How are volcanoes and wind similar? A. They both create igneous rock. B. They both can be constructive forces. C. They both form deltas. D. They are both a form
During the "Winter War" of 1939-40, the Soviet Union invaded the country of _____________, hoping for a quick victory. Instead, it encountered significant resis
Which generalization best explains the creation of the nations of india and pakistan in 1947?
How do expansionary policies differ from contractionary​ policies? A. Expansionary policies seek to reduce the severity of​ recessions, while contractionary pol
In a (n) ____________________, there are policies, standards, baselines, procedures, guidelines, and taxonomy.asset management policyIT policy frameworkcontrol