issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle playgrond is 78 square meters. If the length of the playground is 13 meters, what is its width?
What occurs when the macromolecule pictured above mixes with water
What is the perimeter of this figure
Water flowing at the rate of 15km/hr through a pipe of diameter 14cm into a cuboidal pond which is 50m long and 44m wide. In which time will the level of water
At the steel plant, all minorities hired are assigned to work the battery pits, one of the dirtiest jobs in the mill. even so, the battery pit workers wear this
The baroque system of figured bass allowed the performer to _____.
how do u find the velocity
how does churning in the stomach affect digestion
____________ is the combination of ways your company researches, plans for, and communicates with the market. A. Customer profiling B. Marketing C. Imaging D. S
Four cups of hummingbird food that is 20% corn syrup is mixed with six cups of humming bird food that is 15% corn syrup. What percent of corn syrup is in the mi