xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which group began farming and living in villages? selected: a. neanderthals this answer is incorrect. b. homo habilis c. homo sapiens d. australopithecus e. hom
What is the leading federal agency in the united states that protects human health and safety? what is the leading federal agency in the united states that prot
A racing car used 255 litres of fuel to complete a 340km race.on average,how many litres of fuel did the car use every 100km?
what are the cordinates of the midpoint between (8,-3) and (2,5)?
Randy was diagnosed with an imbalance in the regulation of calcium in his blood. this imbalance was due to an abnormality in the
n Trial 1, you will use 0.50 g of aluminum, and in Trial 2, you will use only 0.25 g. Why will you vary the amount of aluminum?
Need help on this problem
Sherman goes golfing ever 6 th day and brad goes golfing every 7 th day If Sherman and brad both went golfing today how many days u til they will go golfing o
Item 4 part a if a proton and an electron are released when they are 4.50×10−10 m apart (typical atomic distances), find the initial acceleration of each of the
Identify the type of joint found between the distal end of the tibia and fibula (distal tibiofibular joint). identify the type of joint found between the distal