TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

Where are genes located?
Can some one help me ??? Anyone ?
What prevents ions from crossing the plasma membrane via simple diffusion? A. Ions are too large. B. Ions carry a charge. C. Ions are hydrophobic. D. Ions do n
What's the square root of 98
Can organisms create their own energy? Explain your answer
how to write 0.632 in wordform please show an example
8 times 51 show your work
A carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes. Can you explain to me how to
1/4(12x+16)=10-3(x-2) anyone?
how can I use multiple representations to indicate positive and negative values