muddenbabe2005 muddenbabe2005
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of soup are on sale for 1.79 each. If Jack spent $25.06 on soup, how many cans did he buy?

Respuesta :

boogirl013inc boogirl013inc
  • 16-01-2020

Answer:14

Step-by-step explanation:

25.06÷1.79=14

Answer Link
kitkatb2004
kitkatb2004 kitkatb2004
  • 16-01-2020

Answer:

14

Step-by-step explanation:

25.06 divided by 1.79

Answer Link

Otras preguntas

a swift can fly at 160km/h. what is the speed in m/s? show clearly how you worked out your answer.
please help!! will give brainliest
what is 2x2x2x3x3 please give me answer
please help Find f(1/3) if f(n) = 3n.
Read Glacier National Park: Glacier National Park spans one million acres of protected mountains, glaciers, and lakes. It forms part of the Continental Divide.
Hepatitis B is an example of an?
What number x gives maximum value for c(12,x)?
Helpp mee plss in this one
What is the range of the function graphed below?
Which of the following is the correct Lewis structure for methane (CHA)? O A. H-C-H H I-0-I OB. H-H-C-H-H 0 H O c. H:C:H H OD H-C-H