mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

Tell if grass poking through a crack in a sidewalk is an example of primary or secondary succession? explain
Which statement describes the purpose of the Freedom Charter? A. to replace the existing constitution B. to state core beliefs and demand rights C. to announce
1.Ecris le verbe au passé composé: je / s'habiller your answer goes here 2.Ecris le verbe au passé composé: Elle / se laver your answer goes here 3.Ecris le
i’m not sure how to do this problem
What is the benefit of deep processing over surface processing?
Which of the following is the best example of judicial review
There are 9.5 ounces of juice in a container. An additional 1.75 ounces of juice are poured into the container each second. How many ounces of juice are in the
Any disease that produces ____________ malabsorption can bring about deficiencies of vitamins a, d, e, and k.
A briefcase in the shape of a rectangular prism has a height of 10 cm and a volume of 4,875 cm^3. What is the area of the base of the briefcase? A. 243.75^2
president william mckinley requested congress to grant him the authorit to do something . What did he want to do?