abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the density of an object that has a mass of 50.7 g and displaces 8.9 mL of water.
7 3/4% as a fraction in simplest form
Help asap pleasee help please please
Please help!! Due very soon!!
I need to know the answer
1/6(k-9)=4 what does k equal
_______________ is a philosophy of human dignity and worth that defined man as capable of using reason and scientific inquiry to achieve both an understanding o
You go out to dinner with three of your good friends. friends 1 and 2 order dessert. next, friend 3 orders dessert. when the waiter gets to you, even though you
Which functional group determines two groups of sugars?
Is there a perfect division of power and authority in government?