iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

does anyone know what this means" Estoy muy mas of menos "​
Label each part of the enzyme-substrate model below
Solve the equation for x.
i need help fast im being timed
What is your intention to do all your work on time? It is necessary for him to adopt things like
Which of the following did the government do to help finance the war
Four gases are described below: Gas A: 8 liters at 24 °C Gas B: 8 liters at 12 °C Gas C: 8 liters at 48 °C Gas D: 8 liters at 36 °C Which gas has the least aver
(really need help pls) Point-Slope Assignment: 1. What is the point-slope equation for (1,3) and m= 5? 2. What is the point-slope for (2,5) and m= 2? 3. What is
Given g(x) = 7 + 27 2 find g(x)
Lee y responde. Read the review and answer the shopper's questions, Nuevo centro comercial internacional Hoy abre el Centro comercial del Pacífico. La variedad