idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Sheila has $47 to buy graphing pads for her math class. Each pad costs $8,
How many pads can she buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 03-12-2019

Answer:

5 tablets can be bought

Step-by-step explanation:

47/8= 5

Answer Link

Otras preguntas

FRE BRAINLYEST TO FIRST THAT ENTERS the longest word!!!
Put these numbers from least to greatest 0.625 & 3/24
find the x value of the following ​
What is the relationship between cellular respiration and photosynthesis? ( WILL MARK BRAINLIEST ) please help ASAP ;( a. The products of cellular respiration a
which situation can be modeled by equation y=3x25​
Need this answered. Please Show work, Thanks! :)
0.34 is 10 times as great as what number?
what is the process of water moving down through the soil called? A. evaporation B. percolation C. condensation D. transpiration
Watch Earth's Interconnected Cycles by Lincoln Learning Solutions and write five sentences for each system mentioned 01. Air. 02. Land. 03. Water 04. Life
is 5.32147 rational or irrational