HolaFriends123 HolaFriends123
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

The price of a train ride is $12 it went up by 1/6 what is the new price


Please help

Respuesta :

sophia3534
sophia3534 sophia3534
  • 03-12-2019
Answer::12/6 :))))))$
Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the period when an economy begins to shrink
Glaciers that cover large sections of entire continents or other large land masses are classified as _____.
What is the factorization of 729x15 + 1000? A.(9x5 + 10)(81x10 – 90x5 + 100) B.(9x5 + 10)(81x5 – 90x10 + 100) C.(9x3 + 10)(81x6 – 90x6 + 100) D.(9x3 + 10)(81x9
Last question please help
1. part A how is Conversational Ballgames excerpt of expository essay organized A.cause and effect B.compare and contrast C.problem and solution D.chronologi
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of ea
When was the declaration of indepence signed?
How do you explain the relatively high conductivity of tap water compared to a low or zero conductivity for distilled water?
The position of a submarine relative to the water surface was −32 1/4 feet. a navigational maneuver increased its depth by 15 1/2 feet.what is the position of t
Identify any 7 nature of the nigerian economu