anna23930
anna23930 anna23930
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

GETS BRAINILST!!!!The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1 True False

Respuesta :

21savannahsimmons
21savannahsimmons 21savannahsimmons
  • 03-12-2019

Answer:

I believe the answer is false because there is no facts that say true.

Answer Link
tpvosburgh
tpvosburgh tpvosburgh
  • 16-10-2020

false

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are the five factors of 16?
Can someone give me a summary of the story " The Sniper " by Liam O'Flaherty
AWNSER QUICK!! What is the unit rate for 220 students on 5 buses
What is equal to sin 30
Until the middle of the 16th century, most people believed ____ was at the center of the universe.
Algebra 1 question any help?
There are 30 students and twenty percent of students got an A.How many got an A?
PLEASE HELP Which number produces a rational number when added to 0.25?
Joanie takes out a loan from a finance company in order to buy a new car. The following table shows the terms of the loan. What would happen if Joanne put the s
Which verb form correctly completes the following sentence? Que ____ (tu) en el almacen A- compramos B- comprasteis C- compraste D- compro