flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Compare Pure Marxist with Revisionists.
To feed his plants, logan creates a mixture that requires 3/8 cup of plant food for every gallon of water. If he uses 10 1/2 gallons of water, what is the total
Which solution is a buffer? which solution is a buffer? a solution that is 0.200 m in h2so4 and 0.200 m in na2so4 a solution that is 0.200 m in h3po4 and 0.200
Como a umidade do ar pode interferir na ocorrência de chuvas ?
Help me with these problems please!
Bo and Erica are yoga instructors. Between the two of them, they teach 34 yoga classes each week. If Erica teaches 14 fewer than twice as many as Bo, how many c
Don’t understand need help and pls show work DUE TOMORROW
BRAINLIEST TO PERSON WHO GRAPHS IT graph the quadratic function f(x)=(x−4)(x+2).
Complete this analogy: A timeline is to camera shots as a calendar is to years months hours in the day days of the week
A parasail took two people up 750 feel and then lowered them 750 feet. Which statement is true about the change in height of the people after this occurs? A- i