tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Have changes in media formats created a more accurate, less biased media? Why or why not? How does citizen journalism use social media to increase coverage of w
Today I feel nice so here is a very easy question: What is your fav word in the language Spanish
Why does the author use the word "exploded on page 5? to emphasize the impressive amount of new ideas that were generated in a short amount of time to show how
Organisms that breath make as their final waste product. Even fire creates vapor as a final waste product
i need help with these three
39300733000 in scientific notation​
Point B lies on AC between A and C. If AB = 8 and AC = 10, find BC. A. 2 B. 8 C. 10 D. 18
Sue and Gwen each have large collections of CDs. Sue has twice as many CDs as Gwen. Together the girls have 96 CDs. Which equation could be used to find the num
Which business structures offer business owners Martin and Teresa the most shared control over the business? A : general partnership, limited liability partners
what best describes the role of nitrogen