erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this A baker uses the equation y = 3.5x to find the number of cups, y, of milk he needs to make a number, x, of tres leches cakes. What is the c
All ancient mortals respected and praised the Greek gods, there was no exception. True or Fales
Which of the following is a way an employer can encourage employees to save for retirement? Contribution matching 529 plan Lower interest Tax increases
Using the map above, what number is on the state of Wyoming?
List all the steps in the extraction of sucrose from sugar cane.​
What expression equals 12 with exponent
125cm to 87.5cm URGENT I WILL GIVE BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER
_________ was the first permanent British settlement. Theodore Roosevelt named the _____ _____. The U.S. _____________ is the law of the land. A _________ map s
While traveling and searching for gold through present-day Georgia in 1540, this Spanish conquistador engaged most of the American Indians in a similar manner m
What are some Pro and Con's for Proposition 22 WILL MARK AND 5 STARS