TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the system of equations graphed below?V= X + 2= -2x =​
What was the result of a revival of learning? churches schools government books
What agreement let to the waithdrawal of federal troops from the south
Eliminate the parameter. x = t + 4, y = t2 (5 points) y = square root of x + x + 4 y = square root of quantity x minus four y = x2 + 16 y = x2 - 8x + 16
What perspectives are usually missing in our cultural views?
What are major forms of oppression now that call for liberation ​
What is the equation of the line, in slope-intercept form, that passes through the point (6,−1) and is perpendicular to the line y=2x−7? A)y=2x+13 B)y=−12x+2
Rewrite the formula for area of a circle to find the radius of a circle. The area of a circle (A) is given by the formula where r is the circle's radius. The f
PLZ HURRY IT'S URGENT!!!!!!! What is the solution to the proportion? 8/x = 5/10 A. 6.25 B. 80 C. 13 D. 16
Order the ratios from least to greatest. 5:3, 6:4, 11/3, 3 to 1, 33:100