citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What are three numbers with 2, 4 and 8 are
Fill in the blank with the correct direct object pronoun, based on the word in parentheses, that best complete this sentence: Tú _______ traes. (vasos) When e
Help !!!! Estimate the number of breaths taken by a person during 44 years?
Find the point-slope form of the equation of the line passing through the points (–1, –3) and (4, 1).
is insulating ability a chemical property or physical?
You hire a printer to print concert tickets. He delivers them in circular rolls labeled as 1000 tickets each. You want to check the number of tickets in each ro
Write two inequalities to compare -9 and -6
The measure of an angle is x. The sum of the measure of this angle and an angle with twice the measure is the measure of an obtuse angle. Given the range of pos
The population in your state has nearly doubled in the last fifty years. People now live in places that were once farms or forests. Land has been cleared to mak
it takes a baker 1/6 of an hour to make enough cookies to fill 1/10 of large box. How long would it take him to fill the whole box