RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

How many earths fit into the sun
How do you factor the inequalities with a number greater than 1 in front of x^2?​
find two equivalent fractions for each fraction 4/7​
How did Casablanca deliver a political message?
the silver town people went to a fancy restaurant after the big event. Grammy gave the server a 15$ tip. If the tip was 20% of the cost of dinner, how much was
345 mL of a 1.5 M NaCl solution is boiled until the volume of the solution is 250. ML, what is the new molarity of the solution ?
All of the following statements about the setting of a story are true except 1) sometimes the setting and the plot of a story cannot be separated. 2) The settin
explain why you think the current model of the atom will or will not change over time ?
Write the ratio as a fraction is simplest form 9:27 A) 3/9 B) 1/3 C) 9/27
-8x+y=6 7x-1y=-4 Solve using substitution please