Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

10 in. 13 in. 16 in. What is the Surface area of the triangular prism
Faith christian academy has six serving lines in the cafeteria. The first three lines have an equal numbers of apples with a total of 180 apples. The last three
PLEASE HELP!!! NEED ANSWER RIGHT AWAY!!!Refer to the ideas you just noted to determine and state whether you agree or disagree that humans should travel to Mars
Placuce Active Which of the following statements describe(s) most modem mixed economies? They use traditional methods to produce goods it. They have a level of
22c + 33d? Chose three answers
What can one person do to defend the human rights of all people?
Amaya is writing an argumentative essay on how the Columbian Exchange expanded the European economy. Which source would most likely provide relevant evidence? a
no one is answering my questions will you be my savior help help help help help help help please please please please
Oftentimes you will need to infer the of information. Select all that apply. meaning implication purpose main ideas
5. What is the central idea of the text? Cite specific evidence from the text to support your answer.