ariannakruppe ariannakruppe
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

How do I Solve This? Please help me!!

How do I Solve This Please help me class=

Respuesta :

dcrim1972
dcrim1972 dcrim1972
  • 04-06-2019

Answer:

$199.99 multiply by .20 = 39.998

$199.99 minus $39.99 or $40

the sale price of the four wheeler is $159.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help! Which point of view is used in this passage? Lucy fussed over her veil, pulling it this way and that until was about ready to fall off. Am doing t
Which source would be most appropriate for researching the question "How does social media affect personal relationships?”
Use the drop-down menus to complete the statements. In addition to attacking Pearl Harbor, Japan attacked several islands in the Under Allied commander the Unit
275 is divisible by ,2,3,4,5,6,8,9,10,11 yes or no​
Elevating an injured body part above the heart for the first 72 hours after the injury helps minimize swelling.
Charge q is 1 unit of distance away from the source charge S. Charge p is two times further away. The force exerted between S and q is _____ the force exerted b
54-90.27-90.22-90.87-90
Convert the angle from radians to degrees: [tex]\frac{5}{6}\pi[/tex] with working
Choose the items below that are common components of poetry. Select all that apply. frequent use of figurative language emotive ideas rhythm intended to inform
Two owners of a cattle ranch, Robert and Val, want to find the average weight for the ranch’s 200 cows. Instead of weighing all of the cows: 1. Robert weighs 25