Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Twenty two more than four times a number is less than 82
why is 0.04 is 1/10 of 0.4
Identify the simple predicate in the following sentence. George Washington was one of the greatest generals in American history.
what kind of relationship would a mouse and a rabbit have
prime factorization of 293 in expanded form?
the product of w and 373
What are the huge lakes in the northeast USA called
What is the x-intercept of the line with the equation -2x+1/2y=18
Help Please! What was Phillis Wheatley's occasion, genre, and audience?
When using direct quotations in your writing, which of the following should be placed outside the set of quotation marks? A. Question mark B. Period C. Semicolo